Na terenie aglomeracji Nowy Dwór Mazowiecki funkcjonują obecnie trzy stacje uzdatniania, które zasilane są z ujęć wody podziemnej pochodzenia czwartorzędowego.
SUW "Leśna"
Stacja Uzdatniania Wody “LEŚNA”
Stacja położona przy ul. Leśnej w Nowym Dworze Mazowieckim. W skład ujęcia wchodzą dwie studnie o następujących parametrach:
• studnia nr 1 – głębokość 97 m, wydajność eksploatacyjna 120 – 150 m3/h
• studnia nr 2 – głębokość 92 m, wydajność eksploatacyjna 120 – 150m3/h
Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne (Qe) ujęcia wynoszą 300m3/h.
Ujęcie to jest głównym źródłem wody dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego.
Klikając link “JAKOŚĆ WODY” dowiesz się jakiej jakości woda wtłaczana jest do sieci wodociągowej zasilanej z SUW “LEŚNA”.
SUW "Warszawska"
Stacja Uzdatniania Wody “WARSZAWSKA”
Stacja położona jest w widłach rzeki Wisły i Narwi w zachodniej części Nowego Dworu Mazowieckiego. W skład ujęcia wchodzą trzy studnie o następujących parametrach:
• studnia nr 1 – głębokość 96,5 m, wydajność eksploatacyjna 100 m3/h
• studnia nr 2 – głębokość 97,2 m, wydajność eksploatacyjna 100 m3/h
• studnia nr 3 – głębokość 97,0 m, wydajność eksploatacyjna 80 m3/h
• studnia 1A – głębokość 98,0 m, wydajność eksploatacyjne 120 m3/h
Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne (Qe) ujęcia wynoszą 200 m3/h.
Ujęcie, które funkcjonuje od 50 lat stanowiło główne źródło wody dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego, obecnie stacja pełni funkcję pomocniczą dla SUW “Leśna”, która została oddana do użytkowania w listopadzie 2024 r.
Klikając link “JAKOŚĆ WODY” dowiesz się jakiej jakości woda wtłaczana jest do sieci wodociągowej zasilanej z SUW “WARSZAWSKA”
ASUW "Wisła"
Automatyczna Stacja Uzdatniania Wody “WISŁA”
ASUW “WISŁA” jest zlokalizowana na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego w dzielnicy Modlin Górka, jest to stacja automatyczna, zasilana ze studni oznaczonych jako 2 i 3 o następujących parametrach:
• studnia nr 2 – głębokość 67, 0 m, wydajność eksploatacyjna 50,0 m3/h
• studnia nr 3 – głębokość 65, 0 m, wydajność eksploatacyjna 42,0 m3/h
• studnia nr 4 – głębokość 65,0 m, wydajność eksploatacyjna 80,0 m3/h
Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne (Qe) ujęcia wynoszą 80 m3/h. Studnia nr 3 pełni wyłącznie funkcję studni awaryjnej.
Studnia nr 4 wybudowana została w związku z rosnącym poborem wody, a co za tym idzie występującymi zwłaszcza w okresie letnim deficytami wody. Opis oraz zdjęcia z realizacji zadania dostępne są w zakładce Aktualności- Przedsięwzięcia.
Ujęcie jest źródłem wody dla terenu położonego na prawym brzegu Narwi tj. dzielnicy Stary Modlin, zasila również Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa – Modlin Sp. z o.o.
Klikając link “JAKOŚĆ WODY” dowiesz się jakiej jakości woda wtłaczana jest do sieci wodociągowej zasilanej przez ASUW “WISŁA”
SUW "Twierdza Modlin"
Stacja Uzdatniania Wody “TWIERDZA MODLIN”
Stacja znajduje się na terenie dzielnicy Modlin Twierdza jej właścicielem jest Miasto Nowy Dwór Mazowiecki. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. jest użytkownikiem i eksploatatorem obiektów gospodarki wodnej na tym obszarze.
W skład ujęcia wchodzą trzy studnie głębinowe o następujących parametrach:
• studnia nr 1 – głębokość 74,3 m, wydajność eksploatacyjna 80 m3/h
• studnia nr 2 – głębokość 92 m, wydajność eksploatacyjna 80 m3/h
• studnia nr 3 – głębokość 75 m, wydajność eksploatacyjna 44 m3/h
Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęcia (Qe) wynoszą 80 m3/h, studnie nr 1 i 2 pełnia rolę podstawowego źródła zaopatrzenia w wodę natomiast studnia nr 3 ma charakter studni awaryjnej.
Ujecie zaopatruje w wodę obszary osiedla mieszkaniowego w dzielnicy Twierdza Modlin.
Klikając link “JAKOŚĆ WODY” dowiesz się jakiej jakości woda wtłaczana jest do sieci wodociągowej zasilanej przez SUW “TWIERDZA MODLIN”
